LGBT Pride Varavīksnes karogs

LGBT Pride Varavīksnes karoga vēsture ir bagāta, aizraujoša un ļoti nesena!

Māksliniekam un aktīvistam Gilbertam Beikeram tiek piedēvēta pirmā lepnuma karoga izveide, kura mērķis bija simbolizēt geju kopienu. Viņu 1977. gadā uzrunāja Hārvijs Milks (Harvey Milk), pirmais atklāti homoseksuāls cilvēks, kas tika ievēlēts valsts amatā Kalifornijā, lai viņš radītu kopienas lepnuma simbolu. “Karogs ir spēka apliecinājums,” teica Beikers.

Beikeru iedvesmoja Amerikas Savienoto Valstu karogs ar tā sakārtotajām līnijām, kā arī tā laika popārts. Vairākas kopienas tajā laikā bija atguvušas rozā trijstūri kā queer varas simbolu. Rozā trijstūri izmantoja nacistu koncentrācijas nometnēs, lai identificētu vīriešus, kas bija ieslodzīti par homoseksualitāti. Neraugoties uz Rozā trijstūra izplatību, Beikers apgalvoja, ka ir nepieciešams jauns simbols: “Mums vajadzēja kaut ko skaistu. Kaut kas no mums.”

Pirmo reizi karogs tika pacelts 1978. gada jūnijā Sanfrancisko Apvienoto Nāciju laukumā. Daži vēsturnieki apgalvo, ka varavīksnes karoga ideja radās tāpēc, ka varavīksne ir saistīta ar aktrisi Džūdiju Garlandi. Tā bija spēcīga geju kopienas atbalstītāja, un dažkārt geji tika dēvēti par Dorotejas draugiem, atsaucoties uz viņas lomu filmā “Oza zemes burvis”. Tomēr Beikers apgalvoja, ka ideja par varavīksnes lepnuma karogu neradās, pateicoties Garlandes dziedātajai dziesmai “Somewhere Over the Rainbow”

Pēc Beikera teiktā, “tas ir dabisks karogs. Tas nāk no debesīm.”

Katras krāsas nozīme ir šāda:

Sarkana: Vitalitāte:

Oranžā: vitalitāte: dzīvīgums: Oranžā: dziedinoša:

Dzeltena: dzeltenā: dzeltenā – dziedināšana: Saules gaisma:

Zaļš: Daba:

Indigo: Harmonija

Violets: Gars:

Sākotnējā LGBT lepnuma karogā bija karsti rozā krāsa, kas simbolizēja seksualitāti, un tirkīza krāsa, kas atkarībā no avota simbolizēja maģiju vai mākslu.